افزایش استفاده از تبلیغات هدفمند مبتنی بر موقعیت مکانی

بازاریابی مکان مبنا چیست؟
بازاریابی مکان مبنا چیست؟
آوریل 10, 2018

افزایش استفاده از تبلیغات هدفمند مبتنی بر موقعیت مکانی

افزایش تبلیغات هدفمند با موقعیت مکانی

افزایش تبلیغات هدفمند با موقعیت مکانی

امروزه، آژانس‌های معاملات املاک تمایل دارند در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیت کنند: مکان، مکان، مکان. درحال حاضر تعداد موبایل‌های هوشمند روز‌به‌روز در حال افزایش است، پیش بینی شده که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در سال جاری به دو و نیم میلیارد نفر در سراسر جهان برسد. این بدان معنا است که مصرف‌کننده هر کجا برود، گوشی خود را به همراه خواهد داشت؛ همین موضوع باعث شده موقعیتی ایده‌آل برای بازاریابی مکان مبنا فراهم شود.

در فصل تعطیلات سال ۲۰۱۵، شرکت بازاریابی جهانی Max Point از تعداد کل موبایل‌ها و پرداختی‌های مشتریان خود به این نتیجه رسید که ۸۵ درصد آنها در جهت تبلیغات مکان محور انجام شده است. تبلیغات موبایلی به طور معمول ۵۷٫۷ درصد از بازدیدهای تبلیغات تجاری Max Point در آن دوره زمانی را شامل می شد. تبلیغات موبایلی به طور مستمر در حال پیشرفت است و مکان محور بودن این تبلیغات، تغییری است که باید به آن توجه کرد.

تبلیغات مبتنی بر مکان در حال تبدیل شدن به یک عنصر کلیدی در فعالیت‌های آفلاین نظیر خرید یک محصول جدید از یک فروشگاه خرده‌فروشی است. در صورتی که بخواهید مشتری از محصولات شما استقبال کند، هدف‌گذاری مکان، بهترین گزینه پیش روی شما است.

هدف‌گذاری موبایلی مکان محور به شما امکان می‌دهد تا هر زمان که مشتری در لحظات طلایی به دنبال شما می گردد، در مقابل وی حضور داشته باشید. این هدف‌گذاری کمک می‌کند تا هدف مشتری را در موقعیت مکانی‌اش مشخص کرده و بر اساس آن پاسخگو باشید. به عنوان مثال تلاش نمایید افرادی که به دنبال خودروی جدید هستند را برای تست خودرو به نمایندگی خود جذب کنید؟ وقتی که در نزدیکی شما هستند، آنها را پیدا کرده و یادآوری کنید که در آنجا حضور دارید و کالای مورد نیاز آنها را به فروش می‌رسانید. شماره تلفن و آدرس‌تان را در دسترس قرار دهید تا بدون زحمت بتوانند شما را پیدا کنند.

کالای جدیدی دارید که می‌خواهید تبلیغ کنید؟ مشتریانی را هدف قرار دهید که در نزدیکی فروشگاه شما هستند، آنها را به داخل ببرید تا مستقیماً کالا را ببینند. تبلیغات مکان محور روشی عالی برای دسترسی به افراد همفکر و هم عقیده‌ای است که در یک مکان عمومی یکسان مانند کنسرت یا رویدادهای ورزشی حضور دارند. شاید خود شما، یک رستوران داشته باشید که تلویزیون آن دائماً برنامه‌های ورزشی را نشان می‌دهد و می‌خواهید افراد حاضر در بازی فوتبال محلی را هدف قرار دهید. می‌توانید در صورت نشان دادن بلیت بازی مورد علاقه خود، به آنها تخفیف دهید. بنابراین کاری کنید که شما را ببینند و تبلیغات خود را شروع کنید.

برای شروع هدف‌گذاری مکان محور در کمپین‌های تبلیغاتی خود می‌توانید از هدف‌گیری جغرافیایی استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد بر اساس هدف‌گیری رفتاری و کلمات کلیدی، شعاع خاصی از یک مکان را هدف قرار دهید. با تعیین محدوده جغرافیایی می‌توانید روی همه افراد حاضر در یک موقعیت جغرافیایی خاص تمرکز کنید. تا زمانی که مشتریان در جامعه حضور دارند و تعداد زیادی از رقبا آنها را احاطه کرده‌اند، اجازه ندهید شما را فراموش کنند. سر بزنگاه به سراغ آنها بروید و وقتی با آنها رابطه برقرار کنید که بتوانند به آسانی به شما دسترسی داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ژئومارکتینگ، مطالعه کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئومارکتینگ) را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *